close menu icon
WYKONAJ TEST SŁUCHU
disability icon
plus icon minus icon
eye on icon eye off icon

APARATY SŁUCHOWE

 
 

IIC – invisible in canal (całkowicie wewnątrzkanałowy, niewidoczny)

Aparat niewidoczny w przewodzie słuchowym, umieszczony najgłębiej, ponieważ aż za drugi zakręt przewodu. Przeznaczony dla ubytków słuchu o stopniu nieznacznym do umiarkowanego.

CIC – completely in the canal (całkowicie wewnątrzkanałowy)

Jest to najmniejszy typ aparatu słuchowego. Dyskretny, umiejscowiony całkowicie w kanale słuchowym ucha – praktycznie niewidoczny. Aparaty tego typu charakteryzują się najmniejszym wzmocnieniem – przeznaczone są dla osób z niedużym ubytkiem słuchu.

ITC – in the canal (wewnątrzkanałowy)

Aparaty kanałowe, większe od aparatów CIC bardziej wypełniają kanał słuchowy. Dzięki swojej wielkości są łatwiejsze w obsłudze, przy zapewnieniu podobnego stopnia dyskrecji co aparaty CIC. Ten typ aparatów jest przeznaczony dla łagodnych i średnich ubytków słuchu.

ITE – in the ear (wewnątrzuszny)

Aparaty tego typu wypełniają małżowinę uszną. Dzięki większemu rozmiarowi niż modele wewnątrzkanałowe zapewniają większe możliwości wzmocnienia dźwięków przy zachowaniu niewielkiego nadal rozmiaru (mniejszego niż modele zauszne – BTE). Są przeznaczone dla szerszego zakresu ubytków słuchu.

BTE – behind the ear (zauszny)

Aparaty te są umieszczane za uchem. Dźwięk trafia poprzez mikrofon do aparatu, a następnie po wzmocnieniu dostaje się do kanału usznego przez dźwiękowód i indywidualnie dopasowaną wkładkę. Aparaty BTE to najdłużej obecny na rynku typ aparatu słuchowego. Z tego powodu jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Oferują one największe wzmocnienie i najdłuższą pracę baterii. Ich duża obudowa umożliwia zastosowanie zaawansowanej techniki obróbki dźwiękowej, co skutkuje lepszą jakością odbioru dźwięku.

RITE – receiver in the ear (aparat zauszny ze słuchawką w kanale słuchowym)

Są to aparaty najnowszej generacji. Aparat słuchowy umieszczony jest za uchem – podobnie jak w przypadku klasycznych aparatów zausznych (BTE), ale zamiast wkładki z grubym elastycznym przewodem dźwiękowym mamy słuchawkę umiejscowiona w kanale słuchowym i połączoną cienkim przewodem elektrycznym z aparatem. Aparat tego typu łączy zalety aparatów zausznych (wysoka moc, długi czas działania, zaawansowane techniki obróbki dźwiękowej) z wewnątrzkanałowymi (duża dyskrecja).

up link
footer home icon Słuch-Ton s.c. ul. Jaśkowa Dolina 130B 80-286 Gdańsk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
close icon

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Uzupełnij dane i wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

Wybierz preferowaną datę i godzinę wizyty

Preferowana godzina: