close menu icon
WYKONAJ TEST SŁUCHU
disability icon
plus icon minus icon
eye on icon eye off icon

Aparaty słuchowe a wzmacniacze słuchu

image

Aparaty słuchowe a wzmacniacze słuchu

Audiogram, czyli wynik podstawowego badania słuchu, u każdego człowieka wygląda inaczej. Każda osoba z ubytkami słuchu potrzebuje innego wzmocnienia różnych częstotliwości. To właśnie precyzyjna diagnostyka słuchu, identyfikacja miejsca powstania i rodzaju niedosłuchu, powinny stanowić podstawę korekcji.

Aparaty słuchowe to rozwiązanie spersonalizowane. Programowane są indywidualnie dla konkretnego użytkownika na podstawie zbadanego progu słyszenia (zazwyczaj różniącego się nawet między prawym a lewym uchem tej samej osoby). Dlatego nie można ich pożyczać ani „zamieniać stronami” bez uprzedniej zmiany ustawień. Szczególnymi przypadkami jest zastosowanie wkładki indywidualnej i wszystkie aparaty wewnątrzuszne – do ich produkcji wymagane jest pobranie odlewu ucha.

W aparatach słuchowych ustawiane jest odpowiednie wzmocnienie, które koryguje ubytki słuchu pacjenta, jednocześnie chroniąc go przed zbyt głośnymi dźwiękami. Podczas wzmacniania dźwięku zastosowane jest  próbkowanie i kompresja. W zależności od potrzeb, w aparatach możemy wybrać wzmocnienie liniowe lub nieliniowe.

Aparat słuchowy to wyrób medyczny przepisywany przez lekarza laryngologa. Nie może zatem być reklamowany ani sprzedawany jako uniwersalne rozwiązanie w sklepie. Doborem aparatów słuchowych zajmuje się tylko wykwalifikowany specjalista – protetyk słuchu w specjalistycznym gabinecie.

Wzmacniacze słuchu są łatwo dostępne – dołączane jako dodatek do gazety lub dostępne do kupienia w markecie i ustawiane samodzielnie przez każdego użytkownika. Sprzęt ten jest rozwiązaniem uniwersalnym, który w teorii ma odpowiadać każdej osobie. Zastosowane w nich liniowe wzmocnienie dźwięku i brak kompresji sprawiają, że wszystkie dźwięki wzmacniane są jednakowo – zarówno te ciche jak i głośne stają się jeszcze głośniejsze. Nie mamy tu bariery dla zbyt głośnych dźwięków. W skrajnych sytuacjach, nadmierne wzmocnienie prowadzi do pogłębienia uszkodzenia słuchu.

Natomiast każdy aparat słuchowy ma certyfikat, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu wiemy, że korekcja słuchu jest poprawna i skuteczna.

Każda osoba z niedosłuchem potrzebuje innego wzmocnienia – odpowiadającego danemu ubytkowi, dlatego tak ważny jest odpowiedzialny wybór aparatów słuchowych i ich poprawne dopasowanie do pacjenta. Zadbajmy o to, żeby wzmocnienie zastosowane w urządzeniach odpowiadało naszym potrzebom słuchowym. Aby zapobiec przykrym konsekwencjom nieprofesjonalnych, szkodliwych wręcz prób samodzielnej poprawy słyszenia, warto decydować się na produkty zalecane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i przepisane przez lekarza laryngologa.

Aparaty słuchowe są zaawansowane technologicznie dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań z dziedziny przetwarzania dźwięku i redukcji hałasów a dynamiczny rozwój technologii pozwala na to, abyśmy naszym pacjentom mogły regularnie proponować coraz to nowsze modele aparatów słuchowych. 

W celu dopasowania aparatów słuchowych odpowiednich co do progu słyszenia i potrzebom pacjenta, zapraszamy do umówienia się na bezpłatne badanie słuchu i niezobowiązującą konsultację z protetykiem słuchu. Zachęcamy również do darmowego testowania aparatów słuchowych.

 

SŁUCH-TON
ul. Jaśkowa Dolina 130 B
Gdańsk- Morena
Tel. 58 380 12 23

up link
footer home icon Słuch-Ton s.c. ul. Jaśkowa Dolina 130B 80-286 Gdańsk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
close icon

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Uzupełnij dane i wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

Wybierz preferowaną datę i godzinę wizyty

Preferowana godzina: