close menu icon
WYKONAJ TEST SŁUCHU
disability icon
plus icon minus icon
eye on icon eye off icon

Higiena aparatów słuchowych- akcesoria

image

Aby zapewnić prawidłowe i długoletnie działanie aparatów słuchowych należy pamiętać o ich higienie. Są to urządzenia, które użytkowane są w specyficznych warunkach – często znaczna wilgo
i zanieczyszczenia, w związku z powyższym należy odpowiednio o nie dbać.

Domowymi sposobami pielęgnacji są na pewno środki do dezynfekcji. Dzięki nim oczyszczamy powierzchnię aparatu z zanieczyszczeń i bakterii, przy czym środki takie szybko odparowują, dzięki czemu wilgoć nie dostanie się do wnętrza aparatów słuchowych.

Aby pozbyć się woskowiny z części dousznych- np. wkładki indywidualnej (dot. aparatów zausznych) możemy użyć tabletki do czyszczenia, którą należy rozpuścić w szklance wody, następnie włożyć do niej jedynie same wkładki na kilkanaście minut, pamiętając przy tym, żeby po wyjęciu dokładnie je osuszyć, tak aby po ponownym połączeniu z dźwiękowodem wilgoć nie dostała się do aparatu.

W przypadku aparatów wewnątrzusznych zalecane jest ich systematyczne osuszanie. I tu z pomocą mogą przyjść kapsuły osuszające. Jedna kapsuła po otwarciu jest aktywna przez ok. 3 miesiące. Aby osuszyć aparat tym sposobem należy włożyć go z otwartą komorą baterii (bez baterii!!!!) razem z kapsułą do zamykanego pojemnika. Taki zabieg należy wykonywać raz w tygodniu, wkładając aparaty do pojemnika najlepiej na całą noc.

 

Aby wykonać dokładniejszy serwis aparatów słuchowych, zaleca się oddać je do punktu protetycznego.

W naszym gabinecie możemy wyczyścić elementy douszne przy pomocy myjki na ultradźwięki. Osuszyć aparaty słuchowe w przeznaczonym do tego urządzeniu specjalistycznym (PerfectDry Lux), ale przede wszystkim poddać je gruntownemu serwisowi w zaawansowanym urządzeniu jakim jest- MedRx, UltraVac.

Dzięki niemu:

  • osuszamy aparaty słuchowe dzięki specjalnej przeznaczonej do tego komorze,
  • oczyszczamy aparaty słuchowe i wkładki z woskowiny i innych zanieczyszczeń dzięki specjalnie przystosowanym narzędziom,
  • czyścimy najwrażliwsze na zanieczyszczenia miejsca, takie jak mikrofony, słuchawki, styki baterii, komory baterii, otwory wentylacyjne dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza.

Systematyczne czyszczenia aparatów słuchowych zapobiega uszkodzeniom ich poszczególnych elementów, a tym samym pozwala cieszyć się ich prawidłowym działaniem długie lata

up link
footer home icon Słuch-Ton s.c. ul. Jaśkowa Dolina 130B 80-286 Gdańsk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
close icon

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Uzupełnij dane i wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

Wybierz preferowaną datę i godzinę wizyty

Preferowana godzina: