close menu icon
WYKONAJ TEST SŁUCHU
disability icon
plus icon minus icon
eye on icon eye off icon

Otoskopia i Videootoskopia

image

Na czym polega badanie otoskopowe?

Badanie otoskopowe, krótkie i bezbolesne, znane jest też jako otoskopia i jest podstawowym elementem spotkania z każdym Pacjentem. Pozwala na ocenę wyglądu błony bębenkowej oraz stanu i kształtu zewnętrznego przewodu słuchowego. Pełni też funkcję kontrolną ilości woszczyny.

Otoskopowanie jest niezwykle ważne, ponieważ umożliwia protetykowi ocenę, czy może przeprowadzić dalsze badania. W razie uszkodzeń w obszarze przewodu słuchowego, błony bębenkowej lub obecności czopu woskowinowego, nie należy przeprowadzać badań. Wówczas zalecamy naszym Pacjentom wizytę u laryngologa.

Otoskopia a videootoskopia

Alternatywą dla tradycyjnej otoskopii jest jej nowoczesna wersja – videootoskopia. Jej cele i zastosowania pozostają bez zmian, jednak zastosowanie technologii multimedialnej pozwala przede wszystkim zarejestrować stan przewodu słuchowego do wglądu i dokumentacji lekarskiej. Dodatkowa wartość to szansa dla naszych Pacjentów aby uczestniczyć w tym badaniu czyli po prostu – zajrzeć do przewodu słuchowego i zobaczyć go na własne oczy.

Kto powinien poddać się badaniu?

Standardowo, w naszym gabinecie otoskopia jest wykonywania przed każdym badaniem słuchu. Regularnie zaglądamy też naszym Pacjentom do uszu, gdy skarżą się na nadmiernie zbierającą się w uszach woskowinę. Otoskopowanie jest również niezbędne gdy pobieramy Pacjentom formę z uszu – albo na wkładki indywidualne do aparatów zausznych, albo do indywidualnej obudowy aparatów wewnątrzusznych.

 

Zapraszamy do rejestracji
SŁUCH-TON
ul. Jaśkowa Dolina 130 B
Gdańsk- Morena
Tel. 58 380 12 23

           

up link
footer home icon Słuch-Ton s.c. ul. Jaśkowa Dolina 130B 80-286 Gdańsk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
close icon

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Uzupełnij dane i wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

Wybierz preferowaną datę i godzinę wizyty

Preferowana godzina: